Czy w opiece w pensjonatach, gdzie u nas - na szczęście już coraz rzadziej - pomysłowy właściciel stajni stara się zoptymalizować zyski przez zmniejszanie koniom racji żywnościowych? Fora zagraniczne są tymczasem pełne dyskusji, jak konia odchudzić. Najpowszechniejszym problemem żywieniowym, z jakim przeważnie mamy do czynienia, jest jak konia przytyć i jak poprawić jego kondycję.Do jabłek podawanych koniom podchodzę z duża ostrożnością, ale te są świetne i całkiem bezpieczne: niezbyt słodkie, trudno psujące się i całkowicie ekologiczne. Koń zjadając taką samą ilość zmikronizowanej gotowej paszy lub jęczmienia czy owsa prosto z targu wykorzysta znacznie więcej składników i związków odżywczych w gotowej paszy, niż surowym ziarnie nie poddanym żadnej obróbce. Jeśli nasz koń regularnie pracuje pod siodłem, to wybierając musli kondycyjne powinniśmy skupić się na dwóch parametrach: ilości tłuszczu (oleju) oraz białka strawnego.

Dokładamy wszelkich starań, musli dla koni i dostarczać produkty i usługi, które tylko potwierdzą naszą dobrą reputację opartą na jakości i wynikach. Produkujemy pasze, które są korzystnym cenowo rozwiązaniem żywieniowym przynoszącym odpowiednie rezultaty. Zapewniamy programy żywieniowe dla każdego konia, od źrebaka, do koni starszych, a wszystko to jest potwierdzone badaniami z centrum badań Kentucky Equine Research (KER).

Wierzymy, że jesteśmy w stanie to osiągnąć dzięki wykorzystaniu naszej wiedzy w badaniach i tworzeniu pasz tylko z najlepszych dostępnych składników. Unikalne zestawienie zbóż w granulacie jest tak dobrana, że dodatkowe podawanie owsa lub innych zbóż, nie jest potrzebne, chociaż skład odżywczy umożliwia… Nadaje się również dla źrebnych klaczy w pierwszej połowie ciąży i ogierów rozpłodowych poza…


Terabb-E Standard jest granulowaną paszą uzupełniającą, przeznaczoną dla koni lekko i średnio pracujących, rekreacyjnych, koni chudych oraz kucy pracujących. Pasza polecana dla koni: cierpiących na syndrom metaboliczny EMS (Equine Metabolic Syndrome) z zespołem Cushinga (ECS) z przewlekłym mięśniochwatem porażeniowym PSSM (Polysaccharyde Storage Myopathy) podatnych na alergie pokarmowe cierpiących na nadwagę,… Doskonała pasza sportowa w formie koncentratu podawanego w małych ilościach - rozwija wspaniałą muskulaturę i utrzymuje konia w doskonałej formie nawet w czasie bardzo ciężkiej pracy Właściwości: wysoce przyswajalna, bez jęczmienia, nie pobudzająca,…

Cooling Mix to też smaczne, ziołowe musli chętnie zjadane nawet przez najwybredniejsze konie. 0,7-1 kg na 100 kg żywej wagi na konia na dzień z dodatkiem 5-7 kg dobrej jakości siana i słomy.